
- Home
- Behandeling & onderzoek
- Botanker of minischroef plaatsen
Botanker of minischroef plaatsen
Voor sommige orthodontische behandelingen is het nodig om een botanker of minischroef te plaatsen. Een botanker is een klein metalen plaatje dat met twee of drie schroeven aan de boven- of onderkaak wordt vastgemaakt.
Het uiteinde van het botanker steekt uit in de mond en kan worden gebruikt om de orthodontische draad of elastiekjes aan vast te maken. Dit helpt om kracht uit te oefenen op tanden en kiezen, wat bijdraagt aan de behandeling. De botankers zorgen ervoor dat bij het verplaatsen van de tanden met een beugel andere tanden en kiezen niet ongewenst verschuiven.
Een minischroef is een eenvoudige schroef die de orthodontist kan gebruiken om tanden en kiezen te verplaatsen. Deze wordt onder lokale verdoving in de kaak geplaatst. Minischroeven zijn bedoeld voor kleine verplaatsingen en hebben een beperkte kracht.
Voorbereiding op de behandeling
- Neem uw legitimatiebewijs (paspoort, identiteitskaart of rijbewijs) mee.
- Neem ook een actuele lijst mee met de medicijnen die u gebruikt. Deze lijst kunt krijgen bij uw apotheek.
- U hoeft niet nuchter te zijn voor de operatie. Dat betekent dat u gewoon kunt eten en drinken zoals u gewend bent.
- U kunt uw medicijnen innemen zoals u altijd doet.
- Neem 1 uur voor de ingreep twee paracetamol in.
- Na de behandeling kunt u beter niet zelf autorijden. Zorg ervoor dat iemand u naar huis kan brengen na de behandeling.
De behandeling
Het botanker wordt geplaatst onder lokale verdoving op de polikliniek Mond-, Kaak- en Aangezichtschirurgie. De behandeling duurt ongeveer 15 minuten. Het wondje wordt gesloten met oplosbare hechtingen. Zodra de orthodontische behandeling klaar is, wordt het botanker weer verwijderd. De orthodontist verwijdert de minischroef zelf.
Wanneer neemt u contact op met het ziekenhuis?
In de volgende gevallen neemt u contact op met de polikliniek Chirurgie via telefoonnummer 0485-84 53 35.
- Als u koorts krijgt boven 39,0 graden (een beetje verhoging is normaal).
- Als na vier of vijf dagen de pijn of zwelling niet minder wordt, maar juist erger.
- Als de wond blijft bloeden, nadat u de wond een half uur heeft dichtgedrukt met een gaasje.
- Als u vragen heeft of zich ongerust maakt.
Voor spoed buiten kantooruren kunt u contact opnemen met onderstaande ziekenhuizen:
- Van maandag t/m donderdag: Elkerliek ziekenhuis in Helmond, telefoonnummer 0492 - 595571
- Vrijdag t/m zondag: Radboud UMC in Nijmegen, telefoonnummer 024 - 3614187
Bericht van verhindering
Bent u op de afgesproken dag en tijd verhinderd, neemt u dan zo snel mogelijk contact op met de polikliniek Chirurgie op telefoonnummer 0485-84 53 35.
Meer informatie
Heeft u na het lezen van deze folder nog vragen, neemt u dan contact op met polikliniek Chirurgie op telefoonnummer 0485-84 53 35.